İlçe Kütüklerine Kayıtlı Olanların İkamet Ettikleri İllere Göre Dağılımları (2019 Yılı)

0
483

Aşağıdaki tablo bir ilin ilçelerinin kütüklerine göre Türkiye’de hangi ilde kaç kişinin ikamet ettiğini göstermektedir. Eğer bir ilde bir ilçenin kütüğüne kayıtlı 50’den az kişi varsa tablolarda gösterilmemiştir.

Mesela İstanbul tablosunda ilk satırda bulunan Adalar kütüğüne kayıtlı olanların ikamet ettikleri illere bakıldığında Adalar kütüğüne kayıtlı Ankara’da 130 kişinin, Antalya’da 85 kişinin, Balıkesir’de 95 kişinin, Bursa’da 63 kişinin, Edirne’de 112 kişinin ikamet ettiği görülmektedir. Satırın en sonunda da tüm Türkiye’de Adalar kütüğüne kayıtlı 8.204 kişinin olduğu görülmektedir.

Bu tablonun iki sınırlılığı vardır; birincisi daha önce kütük değiştirenler, ikincisi ise evlilik dolayısıyla kütüğü değişenlerdir.

Adana Adıyaman Afyonkarahisar Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan ArtvinAydın Balıkesir Bartın Batman BayburtBilecik BingölBitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli DiyarbakırDüzceEdirne Elazığ ErzincanErzurumEskişehir GaziantepGiresun Gümüşhane Hakkâri Hatay IğdırIsparta İstanbulİzmirKahramanmaraş Karabük KaramanKarsKastamonu Kayseri Kilis Kırıkkale KırklareliKırşehir KocaeliKonyaKütahyaMalatya ManisaMardinMersinMuğlaMuşNevşehir Niğde OrduOsmaniye Rize Sakarya SamsunŞanlıurfa Siirt SinopSivas ŞırnakTekirdağ Tokat TrabzonTunceli Uşak VanYalovaYozgatZonguldak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here