İlçelere Göre Türkiye’de 15-64 Yaş Grubu Nüfusları ve İlçe Nüfusuna Oranları (2019 Yılı)

0
83

Aşağıdaki tablo TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi verilerine göre hazırlanmıştır. Tabloda Türkiye’de ilçeler bazında yaş gruplarına göre nüfuslar ve o yaş grubundaki nüfusların ilçelerin tüm nüfusları içindeki oranları verilmiştir. Mesela Adana’nın Aladağı ilçesinin 2019 yılı nüfusu 16.121 kişidir. Aladağ ilçesinde 15-64 yaş grubunda 11.558 kişi (ilçe nüfusunun % 71,70’i) yaşamaktadır.

İlçelerNüfusYaş GrubuNüfus%
AdanaAladağ11.55816.12171,70
AdanaCeyhan118.923160.97773,88
AdanaÇukurova290.801376.39077,26
AdanaFeke12.03716.91971,14
Adanaİmamoğlu20.56127.93873,60
AdanaKaraisalı15.75921.94871,80
AdanaKarataş17.36523.67873,34
AdanaKozan97.931131.63374,40
AdanaPozantı14.42719.97472,23
AdanaSaimbeyli10.59414.76471,76
AdanaSarıçam141.555181.61077,94
AdanaSeyhan598.194796.28675,12
AdanaTufanbeyli11.93917.10269,81
AdanaYumurtalık13.44118.02674,56
AdanaYüreğir306.341414.57473,89
AdıyamanBesni54.82276.67471,50
AdıyamanÇelikhan11.18515.47072,30
AdıyamanGerger11.61017.55266,15
AdıyamanGölbaşı35.61649.25372,31
AdıyamanKahta88.831123.86171,72
AdıyamanMerkez229.961308.91574,44
AdıyamanSamsat5.7417.98071,94
AdıyamanSincik11.92016.85570,72
AdıyamanTut6.9589.90570,25
AfyonkarahisarBaşmakçı6.9189.78870,68
AfyonkarahisarBayat5.3747.67370,04
AfyonkarahisarBolvadin34.05945.38475,05
AfyonkarahisarÇay22.76131.17973,00
AfyonkarahisarÇobanlar10.45014.36372,76
AfyonkarahisarDazkırı8.01411.20471,53
AfyonkarahisarDinar34.10847.40071,96
AfyonkarahisarEmirdağ26.98437.36172,23
AfyonkarahisarEvciler5.2207.36770,86
AfyonkarahisarHocalar6.6739.49670,27
Afyonkarahisarİhsaniye20.37727.92972,96
Afyonkarahisarİscehisar18.21524.68373,80
AfyonkarahisarKızılören1.5212.32965,31
AfyonkarahisarMerkez236.536306.90877,07
AfyonkarahisarSandıklı39.58255.33171,54
AfyonkarahisarSinanpaşa28.39139.73471,45
AfyonkarahisarŞuhut26.25036.78871,35
AfyonkarahisarSultandağı9.92614.56668,14
AğrıDiyadin29.22341.51270,40
AğrıDoğubayazıt86.525119.80772,22
AğrıEleşkirt23.50532.59372,12
AğrıHamur12.67218.15269,81
AğrıMerkez112.200151.08374,26
AğrıPatnos87.423122.85071,16
AğrıTaşlıçay13.98720.02969,83
AğrıTutak20.99230.17369,57
AksarayAğaçören5.4307.97268,11
AksarayEskil19.29426.45272,94
AksarayGülağaç13.94519.61571,09
AksarayGüzelyurt7.97711.22371,08
AksarayMerkez226.758301.66175,17
AksarayOrtaköy23.60532.63972,32
AksaraySarıyahşi4.0455.65871,49
AksaraySultanhanı8.28611.14774,33
AmasyaGöynücek6.72310.20765,87
AmasyaGümüşhacıköy15.79123.40267,48
AmasyaHamamözü2.4213.80263,68
AmasyaMerkez115.557150.82876,62
AmasyaMerzifon52.82372.27773,08
AmasyaSuluova34.17546.64973,26
AmasyaTaşova20.31230.63566,30
AnkaraAkyurt27.42136.12375,91
AnkaraAltındağ301.640389.51077,44
AnkaraAyaş10.01113.90072,02
AnkaraBala23.14730.28076,44
AnkaraBeypazarı35.37848.37173,14
AnkaraÇamlıdere6.6389.82567,56
AnkaraÇankaya733.741944.60977,68
AnkaraÇubuk68.36490.76475,32
AnkaraElmadağ35.01045.55776,85
AnkaraEtimesgut465.527587.05279,30
AnkaraEvren2.0473.09766,10
AnkaraGölbaşı109.940138.94479,13
AnkaraGüdül5.7708.89264,89
AnkaraHaymana22.52730.93072,83
AnkaraKahramankazan41.99054.80676,62
AnkaraKalecik9.15713.23469,19
AnkaraKeçiören727.745939.16177,49
AnkaraKızılcahamam19.60928.35069,17
AnkaraMamak520.392665.97878,14
AnkaraNallıhan18.89627.57968,52
AnkaraPolatlı94.519125.07575,57
AnkaraPursaklar116.629150.48877,50
AnkaraŞereflikoçhisar24.28133.82171,79
AnkaraSincan417.257535.63777,90
AnkaraYenimahalle533.737687.09377,68
AntalyaAkseki7.50811.48465,38
AntalyaAksu56.45573.22077,10
AntalyaAlanya252.875327.50377,21
AntalyaDemre20.19126.36276,59
AntalyaDöşemealtı50.47365.79476,71
AntalyaElmalı27.75738.97271,22
AntalyaFinike36.48448.53475,17
AntalyaGazipaşa38.01050.55575,19
AntalyaGündoğmuş4.9497.73763,97
Antalyaİbradı2.0103.03266,29
AntalyaKaş44.10159.71673,85
AntalyaKemer36.53046.14379,17
AntalyaKepez434.647556.03378,17
AntalyaKonyaaltı151.643190.04379,79
AntalyaKorkuteli39.23555.35270,88
AntalyaKumluca53.93770.42376,59
AntalyaManavgat187.552241.01177,82
AntalyaMuratpaşa397.722510.36877,93
AntalyaSerik98.940129.41876,45
ArdahanÇıldır6.6839.34371,53
ArdahanDamal3.8775.33472,68
ArdahanGöle17.72524.86371,29
ArdahanHanak6.1118.77669,63
ArdahanMerkez31.71442.37474,84
ArdahanPosof4.8136.62972,61
ArtvinArdanuç7.89011.44968,91
ArtvinArhavi15.39720.92673,58
ArtvinBorçka16.96022.83174,28
ArtvinHopa20.50526.95876,06
ArtvinKemalpaşa6.8919.22474,71
ArtvinMerkez27.64235.18678,56
ArtvinMurgul5.2597.03174,80
ArtvinŞavşat10.27617.11660,04
ArtvinYusufeli13.74720.15468,21
AydınBozdoğan23.54333.62770,01
AydınBuharkent9.29212.79372,63
AydınÇine35.20549.33971,35
AydınDidim63.57686.68873,34
AydınEfeler223.922293.81676,21
AydınGermencik31.19243.96870,94
Aydınİncirliova38.90052.55674,02
AydınKaracasu13.00218.38970,71
AydınKarpuzlu7.44310.95267,96
AydınKoçarlı16.52223.39770,62
AydınKöşk20.58327.84673,92
AydınKuşadası88.942116.96676,04
AydınKuyucak19.01726.67171,30
AydınNazilli119.605159.54474,97
AydınSöke90.626121.48174,60
AydınSultanhisar14.57620.45871,25
AydınYenipazar8.61612.48169,03
BalıkesirAltıeylül139.334181.28676,86
BalıkesirAyvalık50.54670.72071,47
BalıkesirBalya8.10912.93262,70
BalıkesirBandırma119.615156.78776,29
BalıkesirBigadiç37.14549.92674,40
BalıkesirBurhaniye44.70260.49073,90
BalıkesirDursunbey24.13635.12268,72
BalıkesirEdremit112.854155.83772,42
BalıkesirErdek22.63332.12070,46
BalıkesirGömeç9.99014.17570,48
BalıkesirGönen54.81674.18373,89
BalıkesirHavran20.10327.85772,16
Balıkesirİvrindi22.57432.49269,48
BalıkesirKaresi139.634183.08476,27
BalıkesirKepsut16.58623.14271,67
BalıkesirManyas13.05818.93668,96
BalıkesirMarmara7.0469.73072,42
BalıkesirSavaştepe12.72417.84471,31
BalıkesirSındırgı21.83633.25365,67
BalıkesirSusurluk28.02938.70472,42
BartınAmasra10.17514.15171,90
BartınKurucaşile4.5146.62168,18
BartınMerkez118.763155.76576,24
BartınUlus14.61621.71267,32
BatmanBeşiri21.10729.66771,15
BatmanGercüş13.80919.89269,42
BatmanHasankeyf5.0076.85973,00
BatmanKozluk42.95460.37571,15
BatmanMerkez338.069460.95573,34
BatmanSason22.40630.91172,49
BayburtAydıntepe4.8726.82571,38
BayburtDemirözü6.7169.24772,63
BayburtMerkez52.68268.77176,60
BilecikBozüyük57.96975.56676,71
BilecikGölpazarı7.17510.46468,57
Bilecikİnhisar1.4432.41459,78
BilecikMerkez61.99478.53378,94
BilecikOsmaneli15.88421.10575,26
BilecikPazaryeri7.15210.30169,43
BilecikSöğüt13.47318.16774,16
BilecikYenipazar1.7122.87759,51
BingölAdaklı6.0748.55071,04
BingölGenç25.51234.18174,64
BingölKarlıova21.21529.17472,72
BingölKiğı3.3214.57872,54
BingölMerkez125.752164.83576,29
BingölSolhan25.05633.65574,45
BingölYayladere1.4322.02170,86
BingölYedisu2.1492.81876,26
BitlisAdilcevaz21.66830.49971,04
BitlisAhlat28.90540.69971,02
BitlisGüroymak34.07447.82971,24
BitlisHizan23.57933.33170,74
BitlisMerkez53.66470.69975,90
BitlisMutki22.74231.86971,36
BitlisTatvan68.96893.18974,01
BoluDörtdivan4.2546.75063,02
BoluGerede23.93633.92670,55
BoluGöynük9.97915.05066,31
BoluKıbrıscık2.0063.17963,10
BoluMengen9.19713.95365,91
BoluMerkez166.142212.35878,24
BoluMudurnu13.05418.88069,14
BoluSeben3.1275.08361,52
BoluYeniçağa4.9806.94771,69
BurdurAğlasun5.5328.07868,48
BurdurAltınyayla3.8125.51969,07
BurdurBucak48.40865.33574,09
BurdurÇavdır9.34512.79673,03
BurdurÇeltikçi3.3195.13464,65
BurdurGölhisar16.60922.39974,15
BurdurKaramanlı5.3798.01667,10
BurdurKemer2.0283.21763,04
BurdurMerkez89.254115.15977,51
BurdurTefenni6.7369.91867,92
BurdurYeşilova9.63415.22563,28
BursaBüyükorhan6.3409.66665,59
BursaGemlik86.266113.49376,01
BursaGürsu72.23593.78877,02
BursaHarmancık4.3006.38467,36
Bursaİnegöl208.029273.93375,94
Bursaİznik32.08943.53173,72
BursaKaracabey61.98983.92373,86
BursaKeles7.85211.99765,45
BursaKestel52.08368.20476,36
BursaMudanya72.49097.63174,25
BursaMustafakemalpaşa74.109101.11973,29
BursaNilüfer368.726465.95679,13
BursaOrhaneli13.23219.38768,25
BursaOrhangazi59.51079.14575,19
BursaOsmangazi674.174876.04876,96
BursaYenişehir39.27653.92172,84
BursaYıldırım502.748657.99476,41
ÇanakkaleAyvacık23.55633.35670,62
ÇanakkaleBayramiç20.52029.40069,80
ÇanakkaleBiga66.51190.41873,56
ÇanakkaleBozcaada2.2802.98876,31
ÇanakkaleÇan35.70948.46173,69
ÇanakkaleEceabat6.1168.78469,63
ÇanakkaleEzine21.81130.66071,14
ÇanakkaleGelibolu33.26344.34675,01
ÇanakkaleGökçeada7.2549.44076,84
ÇanakkaleLapseki19.64227.83870,56
ÇanakkaleMerkez144.965184.63178,52
ÇanakkaleYenice22.13631.83569,53
ÇankırıAtkaracalar3.8555.53469,66
ÇankırıBayramören1.8342.92462,72
ÇankırıÇerkeş11.82516.79270,42
ÇankırıEldivan4.3426.46067,21
ÇankırıIlgaz9.14514.09864,87
ÇankırıKızılırmak4.9217.30467,37
ÇankırıKorgun2.9824.62664,46
ÇankırıKurşunlu5.7398.46667,79
ÇankırıMerkez75.21297.88276,84
ÇankırıOrta7.98011.97866,62
ÇankırıŞabanözü8.32011.86970,10
ÇankırıYapraklı4.8407.85661,61
ÇorumAlaca21.51031.12169,12
ÇorumBayat10.55916.09365,61
ÇorumBoğazkale2.4573.76665,24
ÇorumDodurga3.8965.93165,69
Çorumİskilip21.96631.89268,88
ÇorumKargı9.36515.45560,60
ÇorumLaçin3.0814.59966,99
ÇorumMecitözü10.09214.93467,58
ÇorumMerkez224.663297.22475,59
ÇorumOğuzlar3.4035.25264,79
ÇorumOrtaköy4.7527.06967,22
ÇorumOsmancık29.83642.95469,46
ÇorumSungurlu32.99548.15868,51
ÇorumUğurludağ4.3616.41667,97
DenizliAcıpayam39.38755.35171,16
DenizliBabadağ4.6616.44572,32
DenizliBaklan3.6295.52465,70
DenizliBekilli4.4766.82665,57
DenizliBeyağaç4.6496.39772,67
DenizliBozkurt9.18112.67172,46
DenizliBuldan20.18727.17974,27
DenizliÇal12.42518.86965,85
DenizliÇameli12.62518.03969,99
DenizliÇardak6.2088.73671,06
DenizliÇivril42.83960.33371,00
DenizliGüney6.7789.80269,15
DenizliHonaz26.98034.34378,56
DenizliKale14.96520.31073,68
DenizliMerkezefendi240.055311.17777,14
DenizliPamukkale272.356346.62578,57
DenizliSarayköy22.64630.81073,50
DenizliSerinhisar10.29314.45171,23
DenizliTavas30.42143.32070,22
DiyarbakırBağlar292.648396.10273,88
DiyarbakırBismil84.382118.25071,36
DiyarbakırÇermik36.13650.81971,11
DiyarbakırÇınar52.36675.64069,23
DiyarbakırÇüngüş8.01211.53969,43
DiyarbakırDicle26.45637.67370,23
DiyarbakırEğil16.19422.70471,33
DiyarbakırErgani95.936132.46372,42
DiyarbakırHani22.67532.67569,40
DiyarbakırHazro11.59916.61869,80
DiyarbakırKayapınar286.556381.41475,13
DiyarbakırKocaköy11.54516.10671,68
DiyarbakırKulp25.27335.35771,48
DiyarbakırLice18.39125.22272,92
DiyarbakırSilvan61.98086.73671,46
DiyarbakırSur77.508106.10873,05
DiyarbakırYenişehir155.863210.92773,89
DüzceAkçakoca28.82138.63974,59
DüzceÇilimli15.48919.97677,54
DüzceCumayeri11.06814.64975,55
DüzceGölyaka14.86920.17973,69
DüzceGümüşova11.81115.84274,55
DüzceKaynaşlı15.36420.45475,11
DüzceMerkez190.581247.41977,03
DüzceYığılca10.83115.00872,17
EdirneEnez7.29710.58368,95
EdirneHavsa13.27118.64871,17
Edirneİpsala20.06627.24673,65
EdirneKeşan62.34683.37374,78
EdirneLalapaşa4.6686.59070,83
EdirneMeriç9.14313.68166,83
EdirneMerkez147.252185.40879,42
EdirneSüloğlu5.4487.28774,76
EdirneUzunköprü43.56361.08771,31
ElazığAğın1.5062.62657,35
ElazığAlacakaya4.5426.15173,84
ElazığArıcak10.58114.62072,37
ElazığBaskil9.90013.76471,93
ElazığKarakoçan20.41228.14272,53
ElazığKeban4.9757.06870,39
ElazığKovancılar28.88139.07973,90
ElazığMaden8.02011.27571,13
ElazığMerkez336.078439.68776,44
ElazığPalu14.84419.77675,06
ElazığSivrice6.1638.91069,17
ErzincanÇayırlı6.2218.58272,49
Erzincanİliç6.1858.87769,67
ErzincanKemah4.2096.69762,85
ErzincanKemaliye3.3445.10665,49
ErzincanMerkez124.431161.19177,19
ErzincanOtlukbeli1.6932.33372,57
ErzincanRefahiye7.62911.59365,81
ErzincanTercan12.52716.87574,23
ErzincanÜzümlü9.86613.49373,12
ErzurumAşkale16.75123.15272,35
ErzurumAziziye48.60263.50276,54
ErzurumÇat12.16516.70872,81
ErzurumHınıs18.76526.21271,59
ErzurumHorasan27.78238.83771,53
Erzurumİspir9.79214.95965,46
ErzurumKaraçoban16.27623.32269,79
ErzurumKarayazı19.81927.76271,39
ErzurumKöprüköy11.21515.78471,05
ErzurumNarman9.64313.32672,36
ErzurumOltu22.24230.51172,90
ErzurumOlur3.9926.46961,71
ErzurumPalandöken131.161172.33776,11
ErzurumPasinler20.82528.69172,58
ErzurumPazaryolu2.5793.97564,88
ErzurumŞenkaya11.83617.51167,59
ErzurumTekman18.47225.72371,81
ErzurumTortum12.53518.13569,12
ErzurumUzundere5.5278.15367,79
ErzurumYakutiye145.947186.99378,05
EskişehirAlpu7.82610.97471,31
EskişehirBeylikova4.4716.40069,86
EskişehirÇifteler10.70414.87871,95
EskişehirGünyüzü3.7975.67166,95
EskişehirHan1.3532.11763,91
Eskişehirİnönü4.4886.51468,90
EskişehirMahmudiye5.4967.80870,39
EskişehirMihalgazi2.0983.13866,86
EskişehirMihalıççık5.4818.17167,08
EskişehirOdunpazarı318.697413.46177,08
EskişehirSarıcakaya3.2324.85466,58
EskişehirSeyitgazi8.95713.00968,85
EskişehirSivrihisar14.00020.33068,86
EskişehirTepebaşı289.585370.15078,23
GaziantepAraban22.84032.76169,72
Gaziantepİslahiye49.06267.02373,20
GaziantepKarkamış6.9569.80670,94
GaziantepNizip102.292143.99471,04
GaziantepNurdağı29.12340.22172,41
GaziantepOğuzeli22.45631.87970,44
GaziantepŞahinbey684.297926.54473,85
GaziantepŞehitkamil581.578794.93173,16
GaziantepYavuzeli15.15222.20568,24
GiresunAlucra6.86810.25366,99
GiresunBulancak50.13667.58274,19
GiresunÇamoluk5.4578.28965,83
GiresunÇanakçı4.3536.23269,85
GiresunDereli13.64819.73169,17
GiresunDoğankent4.7586.61371,95
GiresunEspiye26.20435.64973,51
GiresunEynesil9.34713.29370,32
GiresunGörele22.34831.86270,14
GiresunGüce5.5777.99269,78
GiresunKeşap13.31219.63067,81
GiresunMerkez107.191138.85877,19
GiresunPiraziz10.22714.31071,47
GiresunŞebinkarahisar14.28820.45969,84
GiresunTirebolu22.79331.85471,55
GiresunYağlıdere10.85415.79368,73
GümüşhaneKelkit39.75952.60875,58
GümüşhaneKöse6.1608.34973,78
GümüşhaneKürtün9.71913.37672,66
GümüşhaneMerkez45.18656.39880,12
GümüşhaneŞiran15.41121.28672,40
GümüşhaneTorul9.14312.50473,12
HakkariÇukurca13.29816.14182,39
HakkariDerecik17.14023.37773,32
HakkariMerkez60.84778.67277,34
HakkariŞemdinli33.52143.88676,38
HakkariYüksekova91.113118.91576,62
HatayAltınözü42.23360.74569,53
HatayAntakya285.944383.35474,59
HatayArsuz70.27492.74975,77
HatayBelen24.37833.31373,18
HatayDefne117.826154.82076,11
HatayDörtyol93.130125.13874,42
HatayErzin30.52441.46373,62
HatayHassa41.40656.51973,26
Hatayİskenderun188.126248.38075,74
HatayKırıkhan84.834116.87672,58
HatayKumlu9.78813.68671,52
HatayPayas31.66642.47774,55
HatayReyhanlı70.766100.15170,66
HataySamandağ90.309122.22373,89
HatayYayladağı26.79437.00072,42
IğdırAralık15.69721.31373,65
IğdırKarakoyunlu10.22913.92573,46
IğdırMerkez103.995140.26774,14
IğdırTuzluca17.22723.93771,97
IspartaAksu2.9494.55764,71
IspartaAtabey4.1335.76171,74
IspartaEğirdir23.09031.63273,00
IspartaGelendost10.52615.29868,81
IspartaGönen5.0137.18569,77
IspartaKeçiborlu9.82514.15269,42
IspartaMerkez207.224264.42678,37
IspartaŞarkikaraağaç17.79725.15170,76
IspartaSenirkent7.65811.39567,20
IspartaSütçüler6.59410.29564,05
IspartaUluborlu4.3746.28769,57
IspartaYalvaç33.36846.68871,47
IspartaYenişarbademli1.3832.08766,27
İstanbulAdalar11.20315.23873,52
İstanbulArnavutköy215.323282.48876,22
İstanbulAtaşehir337.953425.09479,50
İstanbulAvcılar355.865448.88279,28
İstanbulBağcılar587.084745.12578,79
İstanbulBahçelievler486.185611.05979,56
İstanbulBakırköy172.633229.23975,31
İstanbulBaşakşehir359.413460.25978,09
İstanbulBayrampaşa217.070274.73579,01
İstanbulBeşiktaş139.160182.64976,19
İstanbulBeykoz195.325248.26078,68
İstanbulBeylikdüzü275.001352.41278,03
İstanbulBeyoğlu187.437233.32380,33
İstanbulBüyükçekmece196.704254.10377,41
İstanbulÇatalca56.21773.71876,26
İstanbulÇekmeköy209.305264.50879,13
İstanbulEsenler357.538450.34479,39
İstanbulEsenyurt751.112954.57978,69
İstanbulEyüpsultan317.921400.51379,38
İstanbulFatih350.453443.09079,09
İstanbulGaziosmanpaşa386.297491.96278,52
İstanbulGüngören228.719289.44179,02
İstanbulKadıköy353.773482.71373,29
İstanbulKağıthane364.214448.02581,29
İstanbulKartal370.297470.67678,67
İstanbulKüçükçekmece627.616792.82179,16
İstanbulMaltepe405.739513.31679,04
İstanbulPendik560.277711.89478,70
İstanbulSancaktepe342.468436.73378,42
İstanbulSarıyer277.737347.21479,99
İstanbulŞile27.50737.69272,98
İstanbulSilivri153.320193.68079,16
İstanbulŞişli224.035279.81780,06
İstanbulSultanbeyli258.845336.02177,03
İstanbulSultangazi416.687534.56577,95
İstanbulTuzla212.379267.40079,42
İstanbulÜmraniye565.854710.28079,67
İstanbulÜsküdar417.652531.82578,53
İstanbulZeytinburnu233.709293.57479,61
İzmirAliağa76.83296.97479,23
İzmirBalçova61.00779.68176,56
İzmirBayındır28.67140.41470,94
İzmirBayraklı242.156312.26477,55
İzmirBergama76.349103.86773,51
İzmirBeydağ8.82212.34071,49
İzmirBornova354.760450.99278,66
İzmirBuca402.088510.69578,73
İzmirÇeşme33.38144.36375,25
İzmirÇiğli157.899200.21178,87
İzmirDikili30.53043.80669,69
İzmirFoça24.54032.26476,06
İzmirGaziemir108.746137.80878,91
İzmirGüzelbahçe25.45333.72575,47
İzmirKarabağlar366.588480.92576,23
İzmirKaraburun7.24910.75967,38
İzmirKarşıyaka260.736349.29074,65
İzmirKemalpaşa81.995107.55676,23
İzmirKınık21.01928.80272,98
İzmirKiraz32.00743.92572,87
İzmirKonak260.578351.57274,12
İzmirMenderes73.34597.12375,52
İzmirMenemen138.973179.88177,26
İzmirNarlıdere49.87165.73775,86
İzmirÖdemiş97.115132.87673,09
İzmirSeferihisar32.83844.52673,75
İzmirSelçuk27.54536.82474,80
İzmirTire61.69084.80472,74
İzmirTorbalı141.267185.90875,99
İzmirUrla49.89367.33974,09
KahramanmaraşAfşin57.82580.44771,88
KahramanmaraşAndırın22.80132.50370,15
KahramanmaraşÇağlayancerit16.86323.13372,90
KahramanmaraşDulkadiroğlu164.495222.67373,87
KahramanmaraşEkinözü7.90511.22170,45
KahramanmaraşElbistan104.703141.53473,98
KahramanmaraşGöksun37.40352.25571,58
KahramanmaraşNurhak8.76112.27971,35
KahramanmaraşOnikişubat321.727431.84874,50
KahramanmaraşPazarcık49.15369.09771,14
KahramanmaraşTürkoğlu56.07177.11272,71
KarabükEflani5.7318.82364,96
KarabükEskipazar8.98812.99669,16
KarabükMerkez104.208133.61577,99
KarabükOvacık2.6704.27462,47
KarabükSafranbolu52.70868.44077,01
KarabükYenice14.43320.31071,06
KaramanAyrancı5.3527.96567,19
KaramanBaşyayla2.5943.65071,07
KaramanErmenek20.22328.56570,80
KaramanKazımkarabekir3.1024.32871,67
KaramanMerkez148.882197.27675,47
KaramanSarıveliler8.08211.49570,31
KarsAkyaka7.80010.58473,70
KarsArpaçay11.94016.64571,73
KarsDigor15.63821.73071,97
KarsKağızman32.72345.50571,91
KarsMerkez89.624116.71276,79
KarsSarıkamış29.96641.28072,59
KarsSelim16.22322.91070,81
KarsSusuz7.17910.04471,48
KastamonuAbana2.8634.11369,61
KastamonuAğlı2.0573.09466,48
KastamonuAraç12.28218.67065,78
KastamonuAzdavay4.7577.32464,95
KastamonuBozkurt6.2809.46866,33
KastamonuÇatalzeytin4.5057.05563,86
KastamonuCide14.41522.19664,94
KastamonuDaday5.6388.31967,77
KastamonuDevrekani8.78412.65869,39
KastamonuDoğanyurt3.9515.65169,92
KastamonuHanönü2.6324.06064,83
Kastamonuİhsangazi3.8485.38171,51
Kastamonuİnebolu14.67120.98069,93
KastamonuKüre4.0375.77469,92
KastamonuMerkez118.172152.55377,46
KastamonuPınarbaşı3.5575.84160,90
KastamonuŞenpazar2.9014.52364,14
KastamonuSeydiler2.7204.01467,76
KastamonuTaşköprü26.32537.81569,62
KastamonuTosya27.12939.91667,97
KayseriAkkışla4.3786.24770,08
KayseriBünyan22.87830.60374,76
KayseriDeveli47.76565.74572,65
KayseriFelahiye3.9075.86166,66
KayseriHacılar9.08312.41473,17
Kayseriİncesu19.98027.96971,44
KayseriKocasinan297.906396.91275,06
KayseriMelikgazi435.765571.16676,29
KayseriÖzvatan2.7754.16466,64
KayseriPınarbaşı16.85824.08070,01
KayseriSarıoğlan9.84714.55267,67
KayseriSarız6.3069.58365,80
KayseriTalas127.667163.77377,95
KayseriTomarza15.50322.16669,94
KayseriYahyalı25.86436.07671,69
KayseriYeşilhisar11.11716.09869,06
KilisElbeyli4.2155.98670,41
KilisMerkez86.619118.03373,39
KilisMusabeyli9.07113.33468,03
KilisPolateli3.5525.13769,15
KırıkkaleBahşılı5.4407.39973,52
KırıkkaleBalışeyh4.5236.47869,82
KırıkkaleÇelebi1.7202.63365,32
KırıkkaleDelice5.7689.07563,56
KırıkkaleKarakeçili2.4353.36972,28
KırıkkaleKeskin13.01717.62073,88
KırıkkaleMerkez149.399198.47775,27
KırıkkaleSulakyurt4.4236.95363,61
KırıkkaleYahşihan26.26531.01384,69
KırklareliBabaeski35.31147.94473,65
KırklareliDemirköy6.5718.85674,20
KırklareliKofçaz1.4552.30863,04
KırklareliLüleburgaz115.320149.18477,30
KırklareliMerkez79.774103.04277,42
KırklareliPehlivanköy2.2943.50565,45
KırklareliPınarhisar13.21718.45671,61
KırklareliVize20.63228.54172,29
KırşehirAkçakent2.5233.88964,88
KırşehirAkpınar5.2207.46569,93
KırşehirBoztepe3.9165.46471,67
KırşehirÇiçekdağı9.84914.18669,43
KırşehirKaman25.81735.76372,19
KırşehirMerkez121.543157.63577,10
KırşehirMucur13.44718.53672,55
KocaeliBaşiskele78.490102.24176,77
KocaeliÇayırova104.846134.14678,16
KocaeliDarıca160.225207.34577,27
KocaeliDerince109.641142.84976,75
KocaeliDilovası37.98950.55175,15
KocaeliGebze298.349382.16678,07
KocaeliGölcük126.532165.66376,38
Kocaeliİzmit286.630367.99077,89
KocaeliKandıra38.86951.89774,90
KocaeliKaramürsel43.08157.55774,85
KocaeliKartepe93.145121.32676,77
KocaeliKörfez128.455169.30475,87
KonyaAhırlı3.1594.75366,46
KonyaAkören4.1375.83870,86
KonyaAkşehir67.93793.88572,36
KonyaAltınekin10.43314.35172,70
KonyaBeyşehir54.35474.46972,99
KonyaBozkır17.80625.89468,76
KonyaÇeltik7.0629.71372,71
KonyaCihanbeyli38.55151.74874,50
KonyaÇumra49.23567.28273,18
KonyaDerbent2.8894.26767,71
KonyaDerebucak3.9906.03166,16
KonyaDoğanhisar9.90015.81062,62
KonyaEmirgazi6.1348.53571,87
KonyaEreğli109.620146.99874,57
KonyaGüneysınır6.5759.28870,79
KonyaHadim8.24412.01568,61
KonyaHalkapınar2.8784.06670,78
KonyaHüyük10.17315.65264,99
KonyaIlgın38.66954.22871,31
KonyaKadınhanı23.19232.14472,15
KonyaKarapınar36.80649.97873,64
KonyaKaratay253.585338.97674,81
KonyaKulu37.53450.82573,85
KonyaMeram257.406344.54674,71
KonyaSarayönü19.52827.02672,26
KonyaSelçuklu513.382662.80877,46
KonyaSeydişehir47.11264.82272,68
KonyaTaşkent4.1646.29666,14
KonyaTuzlukçu4.4356.52967,93
KonyaYalıhüyük1.0491.62964,40
KonyaYunak15.70721.97271,49
KütahyaAltıntaş11.38516.10870,68
KütahyaAslanapa6.1478.94568,72
KütahyaÇavdarhisar4.1756.30366,24
KütahyaDomaniç10.47614.65271,50
KütahyaDumlupınar1.9442.94466,03
KütahyaEmet14.09519.86470,96
KütahyaGediz36.91050.27473,42
KütahyaHisarcık8.79412.06972,86
KütahyaMerkez213.719272.36778,47
KütahyaPazarlar3.5185.08669,17
KütahyaŞaphane4.1376.03068,61
KütahyaSimav44.69763.15570,77
KütahyaTavşanlı76.495101.46075,39
MalatyaAkçadağ20.71829.06471,28
MalatyaArapgir6.78410.27566,02
MalatyaArguvan4.8697.62663,85
MalatyaBattalgazi231.682304.78776,01
MalatyaDarende18.44826.16670,50
MalatyaDoğanşehir27.70938.69071,62
MalatyaDoğanyol2.8414.05170,13
MalatyaHekimhan12.18518.34566,42
MalatyaKale4.1336.08567,92
MalatyaKuluncak5.3407.78368,61
MalatyaPütürge8.88113.88963,94
MalatyaYazıhan10.19813.78673,97
MalatyaYeşilyurt241.950319.61875,70
ManisaAhmetli11.97216.52572,45
ManisaAkhisar128.243173.02674,12
ManisaAlaşehir78.287104.62274,83
ManisaDemirci29.60740.04873,93
ManisaGölmarmara11.10115.21272,98
ManisaGördes19.80227.70371,48
ManisaKırkağaç27.85038.45972,41
ManisaKöprübaşı9.58013.18572,66
ManisaKula32.68344.00174,28
ManisaSalihli121.371162.78774,56
ManisaSarıgöl26.39035.89073,53
ManisaSaruhanlı39.91955.34072,13
ManisaŞehzadeler130.882171.13876,48
ManisaSelendi14.12619.87171,09
ManisaSoma83.828109.94676,24
ManisaTurgutlu125.713166.41875,54
ManisaYunusemre192.160246.44077,97
MardinArtuklu131.380178.15473,75
MardinDargeçit19.33827.71169,78
MardinDerik43.20761.70670,02
MardinKızıltepe184.546256.66471,90
MardinMazıdağı25.22136.30469,47
MardinMidyat82.159114.76371,59
MardinNusaybin79.133108.17273,15
MardinÖmerli9.79414.02669,83
MardinSavur18.36526.58369,09
MardinYeşilli10.36614.69570,54
MersinAkdeniz195.988262.26574,73
MersinAnamur49.05166.06874,24
MersinAydıncık8.12811.02373,74
MersinBozyazı19.54826.59573,50
MersinÇamlıyayla5.7528.32669,08
MersinErdemli106.285141.47675,13
MersinGülnar17.81325.42070,07
MersinMezitli156.802204.24076,77
MersinMut45.57462.63972,76
MersinSilifke90.301120.87374,71
MersinTarsus256.443342.37374,90
MersinToroslar228.730303.01075,49
MersinYenişehir206.201266.11777,49
MuğlaBodrum133.484175.43576,09
MuğlaDalaman32.59142.02477,55
MuğlaDatça15.76922.40370,39
MuğlaFethiye124.442162.68676,49
MuğlaKavaklıdere7.73310.79271,65
MuğlaKöyceğiz27.46636.92674,38
MuğlaMarmaris73.71194.74977,80
MuğlaMenteşe89.753115.05978,01
MuğlaMilas104.657141.10774,17
MuğlaOrtaca38.18450.02776,33
MuğlaSeydikemer44.94361.65372,90
MuğlaUla18.36925.40272,31
MuğlaYatağan32.65944.87972,77
MuşBulanık56.51380.64370,08
MuşHasköy18.68626.19071,35
MuşKorkut17.60424.83070,90
MuşMalazgirt36.12150.92670,93
MuşMerkez142.829195.32373,12
MuşVarto21.83230.89770,66
NevşehirAcıgöl13.80319.36271,29
NevşehirAvanos23.68932.74272,35
NevşehirDerinkuyu15.37020.77673,98
NevşehirGülşehir15.14421.46870,54
NevşehirHacıbektaş7.70511.30268,17
NevşehirKozaklı9.20213.37968,78
NevşehirMerkez114.285148.16077,14
NevşehirÜrgüp26.11235.82172,90
NiğdeAltunhisar8.97112.96169,22
NiğdeBor44.12660.46272,98
NiğdeÇamardı8.62612.71567,84
NiğdeÇiftlik19.66427.37471,83
NiğdeMerkez174.858229.12176,32
NiğdeUlukışla14.08220.22869,62
OrduAkkuş14.78722.19266,63
OrduAltınordu165.626217.64076,10
OrduAybastı15.61122.02770,87
OrduÇamaş6.5299.05872,08
OrduÇatalpınar10.10713.80973,19
OrduÇaybaşı9.05312.68771,36
OrduFatsa87.974119.09473,87
OrduGölköy20.31728.33271,71
OrduGülyalı5.7518.26969,55
OrduGürgentepe10.24314.10072,65
Orduİkizce10.41314.57071,47
OrduKabadüz5.0907.34769,28
OrduKabataş7.47610.61770,42
OrduKorgan20.42628.60971,40
OrduKumru20.84829.94569,62
OrduMesudiye10.86816.80964,66
OrduPerşembe21.83631.54269,23
OrduUlubey13.27219.45068,24
OrduÜnye94.688128.10173,92
OsmaniyeBahçe16.34322.15573,77
OsmaniyeDüziçi61.65684.13373,28
OsmaniyeHasanbeyli3.3614.78270,28
OsmaniyeKadirli92.526125.08373,97
OsmaniyeMerkez199.187268.64774,14
OsmaniyeSumbas10.03713.84072,52
OsmaniyeToprakkale15.72520.11978,16
RizeArdeşen30.69941.10674,68
RizeÇamlıhemşin5.0667.14770,88
RizeÇayeli33.08144.35174,59
RizeDerepazarı5.5837.65372,95
RizeFındıklı11.89716.67871,33
RizeGüneysu11.58015.59674,25
RizeHemşin1.5542.47862,71
Rizeİkizdere4.9747.13569,71
Rizeİyidere6.3508.55474,23
RizeKalkandere10.57313.70877,13
RizeMerkez113.661147.41177,10
RizePazar22.85131.39572,79
SakaryaAdapazarı209.847276.38575,93
SakaryaAkyazı67.34190.36274,52
SakaryaArifiye35.00745.37577,15
SakaryaErenler67.84889.12876,12
SakaryaFerizli20.76727.34775,94
SakaryaGeyve36.86449.95873,79
SakaryaHendek64.62785.57075,53
SakaryaKarapürçek9.60312.98273,97
SakaryaKarasu48.40564.79074,71
SakaryaKaynarca17.89224.13874,12
SakaryaKocaali16.83222.93873,38
SakaryaPamukova22.00529.74073,99
SakaryaSapanca32.24442.41676,02
SakaryaSerdivan117.520147.50079,67
SakaryaSöğütlü10.21314.08872,49
SakaryaTaraklı4.8196.93369,51
Samsun19,May19.19025.89374,11
SamsunAlaçam17.47625.43068,72
SamsunAsarcık12.17716.77872,58
SamsunAtakum171.997215.63379,76
SamsunAyvacık15.02220.44373,48
SamsunBafra105.231142.76173,71
SamsunCanik75.80399.14976,45
SamsunÇarşamba102.235138.54473,79
SamsunHavza28.16839.65671,03
Samsunİlkadım258.296338.61476,28
SamsunKavak14.58021.07469,18
SamsunLadik10.89116.36866,54
SamsunSalıpazarı14.26519.99071,36
SamsunTekkeköy39.87952.93575,34
SamsunTerme51.18371.49271,59
SamsunVezirköprü68.88295.09772,43
SamsunYakakent6.0278.68569,40
ŞanlıurfaAkçakale75.413115.61565,23
ŞanlıurfaBirecik67.14095.12870,58
ŞanlıurfaBozova38.60255.42369,65
ŞanlıurfaCeylanpınar62.15589.02069,82
ŞanlıurfaEyyübiye258.281379.85268,00
ŞanlıurfaHalfeti28.66540.87970,12
ŞanlıurfaHaliliye273.891381.87771,72
ŞanlıurfaHarran57.42989.79863,95
ŞanlıurfaHilvan30.37242.72471,09
ŞanlıurfaKaraköprü162.634219.79673,99
ŞanlıurfaSiverek182.890260.97070,08
ŞanlıurfaSuruç71.902102.26570,31
ŞanlıurfaViranşehir138.691200.26769,25
SiirtBaykan17.63525.27569,77
SiirtEruh13.34618.93170,50
SiirtKurtalan43.06160.18071,55
SiirtMerkez124.647168.65973,90
SiirtPervari21.19230.85868,68
SiirtŞirvan15.08622.11768,21
SiirtTillo3.0994.26072,75
SinopAyancık15.98723.68667,50
SinopBoyabat31.01044.43569,79
SinopDikmen2.9885.01659,57
SinopDurağan13.65019.81568,89
SinopErfelek7.29811.92661,19
SinopGerze17.34925.32768,50
SinopMerkez49.94765.84575,86
SinopSaraydüzü3.7946.33459,90
SinopTürkeli10.99915.85969,35
ŞırnakBeytüşşebap12.44316.33076,20
ŞırnakCizre105.181148.69770,74
ŞırnakGüçlükonak8.72412.29570,96
Şırnakİdil53.63976.89569,76
ŞırnakMerkez70.34793.98974,85
ŞırnakSilopi97.718136.74971,46
ŞırnakUludere33.80244.66075,69
SivasAkıncılar3.4785.32665,30
SivasAltınyayla6.4629.00471,77
SivasDivriği10.71616.24565,96
SivasDoğanşar1.6492.84258,02
SivasGemerek15.74822.84568,93
SivasGölova2.2623.66461,74
SivasGürün13.15018.77170,05
SivasHafik6.3009.81964,16
Sivasİmranlı4.8367.66863,07
SivasKangal14.74421.27269,31
SivasKoyulhisar8.12912.93662,84
SivasMerkez292.551381.32576,72
SivasŞarkışla27.31538.40871,12
SivasSuşehri17.78625.15970,69
SivasUlaş6.1888.87069,76
SivasYıldızeli23.39932.79771,34
SivasZara14.78622.00567,19
TekirdağÇerkezköy135.960174.52977,90
TekirdağÇorlu213.188270.94478,68
TekirdağErgene48.91563.82176,64
TekirdağHayrabolu23.39232.26872,49
TekirdağKapaklı93.974120.48977,99
TekirdağMalkara38.06552.45372,57
TekirdağMarmaraereğlisi18.98226.00772,99
TekirdağMuratlı21.95629.02875,64
TekirdağSaray37.97249.60576,55
TekirdağŞarköy22.93532.26771,08
TekirdağSüleymanpaşa158.756204.00177,82
TokatAlmus19.78127.65871,52
TokatArtova5.9368.37470,89
TokatBaşçiftlik5.8488.32370,26
TokatErbaa69.87295.61173,08
TokatMerkez153.176199.80576,66
TokatNiksar46.41065.30871,06
TokatPazar9.61213.33072,11
TokatReşadiye31.16343.87071,03
TokatSulusaray5.3247.59870,07
TokatTurhal57.76979.60472,57
TokatYeşilyurt6.4498.96971,90
TokatZile37.98754.29769,96
TrabzonAkçaabat94.582125.84875,16
TrabzonAraklı35.30648.66072,56
TrabzonArsin23.88132.06374,48
TrabzonBeşikdüzü17.06823.32873,17
TrabzonÇarşıbaşı11.35515.56272,97
TrabzonÇaykara9.59314.37966,72
TrabzonDernekpazarı2.5573.98664,15
TrabzonDüzköy10.10213.90972,63
TrabzonHayrat5.9798.49070,42
TrabzonKöprübaşı3.2884.85167,78
TrabzonMaçka17.74925.36369,98
TrabzonOf31.08743.08272,16
TrabzonOrtahisar253.561328.45777,20
TrabzonŞalpazarı7.20011.01565,37
TrabzonSürmene19.58126.82473,00
TrabzonTonya10.11714.11671,67
TrabzonVakfıkebir19.87627.52572,21
TrabzonYomra31.46341.51675,79
TunceliÇemişgezek5.5357.87770,27
TunceliHozat4.8126.25576,93
TunceliMazgirt5.3487.77868,76
TunceliMerkez30.54038.42779,48
TunceliNazımiye2.2253.18969,77
TunceliOvacık5.0946.69676,08
TunceliPertek8.09311.06373,15
TunceliPülümür2.4023.37571,17
UşakBanaz25.57535.77871,48
UşakEşme25.04134.88871,78
UşakKarahallı6.74210.13966,50
UşakMerkez198.672256.66977,40
UşakSivaslı14.71720.38772,19
UşakUlubey8.74412.64869,13
VanBahçesaray10.40914.70170,80
VanBaşkale35.30448.83872,29
VanÇaldıran43.73662.53069,94
VanÇatak15.01320.59272,91
VanEdremit94.814127.50574,36
VanErciş125.247175.10871,53
VanGevaş20.79628.23573,65
VanGürpınar25.08834.39372,95
Vanİpekyolu244.197326.00774,91
VanMuradiye35.65150.20671,01
VanÖzalp46.23165.29670,80
VanSaray14.67120.49871,57
VanTuşba122.296162.84875,10
YalovaAltınova22.02229.23775,32
YalovaArmutlu6.8539.54371,81
YalovaÇiftlikköy31.25341.88274,62
YalovaÇınarcık24.46234.34371,23
YalovaMerkez112.922149.06875,75
YalovaTermal5.3176.90377,02
YozgatAkdağmadeni31.00142.62172,74
YozgatAydıncık6.76910.07967,16
YozgatBoğazlıyan24.85034.26972,51
YozgatÇandır2.9244.45065,71
YozgatÇayıralan8.67212.56369,03
YozgatÇekerek13.61819.46769,95
YozgatKadışehri8.02911.27771,20
YozgatMerkez81.047106.28076,26
YozgatSaraykent9.08012.48672,72
YozgatSarıkaya23.06932.48971,01
YozgatŞefaatli10.42314.82470,31
YozgatSorgun57.31879.53372,07
YozgatYenifakılı3.8065.38670,66
YozgatYerköy25.73435.47672,54
ZonguldakAlaplı32.91543.85175,06
ZonguldakÇaycuma66.68390.55673,64
ZonguldakDevrek41.27157.58371,67
ZonguldakEreğli133.912175.62276,25
ZonguldakGökçebey15.66221.10874,20
ZonguldakKilimli26.42034.82975,86
ZonguldakKozlu38.22248.50778,80
ZonguldakMerkez96.468123.99777,80

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here