İlçelere Göre Türkiye’de 65+ Yaş Grubu Nüfusları ve İlçe Nüfusuna Oranları (2019 Yılı)

0
76

Aşağıdaki tablo TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi verilerine göre hazırlanmıştır. Tabloda Türkiye’de ilçeler bazında yaş gruplarına göre nüfuslar ve o yaş grubundaki nüfusların ilçelerin tüm nüfusları içindeki oranları verilmiştir. Mesela Adana’nın Aladağı ilçesinin 2019 yılı nüfusu 16.121 kişidir. Aladağ ilçesinde 65+ yaş grubunda 2.305 kişi (ilçe nüfusunun % 14,30’u) yaşamaktadır.

İlİlçeYaş GrubuToplam%
AdanaAladağ2.30516.12114,30
AdanaCeyhan15.369160.9779,55
AdanaÇukurova31.948376.3908,49
AdanaFeke2.84316.91916,80
Adanaİmamoğlu3.08227.93811,03
AdanaKaraisalı3.37621.94815,38
AdanaKarataş2.61923.67811,06
AdanaKozan13.925131.63310,58
AdanaPozantı2.93419.97414,69
AdanaSaimbeyli2.22114.76415,04
AdanaSarıçam8.618181.6104,75
AdanaSeyhan62.802796.2867,89
AdanaTufanbeyli2.90517.10216,99
AdanaYumurtalık2.29018.02612,70
AdanaYüreğir28.861414.5746,96
AdıyamanBesni7.94276.67410,36
AdıyamanÇelikhan1.55415.47010,05
AdıyamanGerger2.42017.55213,79
AdıyamanGölbaşı5.42049.25311,00
AdıyamanKahta8.383123.8616,77
AdıyamanMerkez19.534308.9156,32
AdıyamanSamsat6437.9808,06
AdıyamanSincik1.86016.85511,04
AdıyamanTut1.2769.90512,88
AfyonkarahisarBaşmakçı1.7079.78817,44
AfyonkarahisarBayat1.1787.67315,35
AfyonkarahisarBolvadin5.22645.38411,52
AfyonkarahisarÇay4.39631.17914,10
AfyonkarahisarÇobanlar1.00814.3637,02
AfyonkarahisarDazkırı1.71011.20415,26
AfyonkarahisarDinar6.95147.40014,66
AfyonkarahisarEmirdağ5.92637.36115,86
AfyonkarahisarEvciler1.2707.36717,24
AfyonkarahisarHocalar1.7249.49618,16
Afyonkarahisarİhsaniye3.22927.92911,56
Afyonkarahisarİscehisar1.98524.6838,04
AfyonkarahisarKızılören6592.32928,30
AfyonkarahisarMerkez21.486306.9087,00
AfyonkarahisarSandıklı8.54155.33115,44
AfyonkarahisarSinanpaşa6.10339.73415,36
AfyonkarahisarŞuhut5.48736.78814,92
AfyonkarahisarSultandağı3.34814.56622,99
AğrıDiyadin1.91741.5124,62
AğrıDoğubayazıt5.913119.8074,94
AğrıEleşkirt2.17932.5936,69
AğrıHamur97018.1525,34
AğrıMerkez6.591151.0834,36
AğrıPatnos4.847122.8503,95
AğrıTaşlıçay1.14620.0295,72
AğrıTutak1.86330.1736,17
AksarayAğaçören1.6707.97220,95
AksarayEskil2.17026.4528,20
AksarayGülağaç2.50219.61512,76
AksarayGüzelyurt1.74111.22315,51
AksarayMerkez23.560301.6617,81
AksarayOrtaköy4.77232.63914,62
AksaraySarıyahşi1.1125.65819,65
AksaraySultanhanı76611.1476,87
AmasyaGöynücek2.45110.20724,01
AmasyaGümüşhacıköy5.55923.40223,75
AmasyaHamamözü1.0133.80226,64
AmasyaMerkez16.522150.82810,95
AmasyaMerzifon10.38072.27714,36
AmasyaSuluova6.01946.64912,90
AmasyaTaşova7.32430.63523,91
AnkaraAkyurt2.44936.1236,78
AnkaraAltındağ28.487389.5107,31
AnkaraAyaş2.62113.90018,86
AnkaraBala4.18030.28013,80
AnkaraBeypazarı6.57348.37113,59
AnkaraÇamlıdere2.4389.82524,81
AnkaraÇankaya120.142944.60912,72
AnkaraÇubuk8.28590.7649,13
AnkaraElmadağ4.43645.5579,74
AnkaraEtimesgut33.794587.0525,76
AnkaraEvren7913.09725,54
AnkaraGölbaşı9.431138.9446,79
AnkaraGüdül2.4648.89227,71
AnkaraHaymana4.69130.93015,17
AnkaraKahramankazan3.58554.8066,54
AnkaraKalecik2.85013.23421,54
AnkaraKeçiören74.334939.1617,91
AnkaraKızılcahamam6.03828.35021,30
AnkaraMamak47.225665.9787,09
AnkaraNallıhan5.72927.57920,77
AnkaraPolatlı11.845125.0759,47
AnkaraPursaklar7.542150.4885,01
AnkaraŞereflikoçhisar5.33633.82115,78
AnkaraSincan31.298535.6375,84
AnkaraYenimahalle60.219687.0938,76
AntalyaAkseki3.12911.48427,25
AntalyaAksu5.05173.2206,90
AntalyaAlanya26.919327.5038,22
AntalyaDemre2.43926.3629,25
AntalyaDöşemealtı5.72865.7948,71
AntalyaElmalı6.38738.97216,39
AntalyaFinike5.34148.53411,00
AntalyaGazipaşa5.87250.55511,62
AntalyaGündoğmuş2.1527.73727,81
Antalyaİbradı7733.03225,49
AntalyaKaş7.39759.71612,39
AntalyaKemer3.39146.1437,35
AntalyaKepez31.787556.0335,72
AntalyaKonyaaltı15.337190.0438,07
AntalyaKorkuteli8.80655.35215,91
AntalyaKumluca6.17870.4238,77
AntalyaManavgat16.353241.0116,79
AntalyaMuratpaşa48.341510.3689,47
AntalyaSerik11.607129.4188,97
ArdahanÇıldır1.5289.34316,35
ArdahanDamal8625.33416,16
ArdahanGöle3.37924.86313,59
ArdahanHanak1.5708.77617,89
ArdahanMerkez4.08242.3749,63
ArdahanPosof1.1386.62917,17
ArtvinArdanuç2.57711.44922,51
ArtvinArhavi3.10020.92614,81
ArtvinBorçka3.21922.83114,10
ArtvinHopa2.86226.95810,62
ArtvinKemalpaşa1.1849.22412,84
ArtvinMerkez3.48835.1869,91
ArtvinMurgul9327.03113,26
ArtvinŞavşat5.80817.11633,93
ArtvinYusufeli4.52220.15422,44
AydınBozdoğan5.97033.62717,75
AydınBuharkent1.74712.79313,66
AydınÇine8.90349.33918,04
AydınDidim12.53486.68814,46
AydınEfeler30.841293.81610,50
AydınGermencik6.21143.96814,13
Aydınİncirliova5.52952.55610,52
AydınKaracasu3.46518.38918,84
AydınKarpuzlu2.41910.95222,09
AydınKoçarlı4.49723.39719,22
AydınKöşk3.43927.84612,35
AydınKuşadası14.874116.96612,72
AydınKuyucak4.79926.67117,99
AydınNazilli20.297159.54412,72
AydınSöke14.637121.48112,05
AydınSultanhisar3.46920.45816,96
AydınYenipazar2.64012.48121,15
BalıkesirAltıeylül20.064181.28611,07
BalıkesirAyvalık12.63470.72017,86
BalıkesirBalya3.91812.93230,30
BalıkesirBandırma18.917156.78712,07
BalıkesirBigadiç7.79549.92615,61
BalıkesirBurhaniye9.23760.49015,27
BalıkesirDursunbey7.33535.12220,88
BalıkesirEdremit25.104155.83716,11
BalıkesirErdek6.61332.12020,59
BalıkesirGömeç2.41814.17517,06
BalıkesirGönen11.45374.18315,44
BalıkesirHavran4.05427.85714,55
Balıkesirİvrindi6.60432.49220,33
BalıkesirKaresi20.733183.08411,32
BalıkesirKepsut4.80923.14220,78
BalıkesirManyas4.33218.93622,88
BalıkesirMarmara1.6799.73017,26
BalıkesirSavaştepe3.21917.84418,04
BalıkesirSındırgı8.89333.25326,74
BalıkesirSusurluk6.66138.70417,21
BartınAmasra2.62814.15118,57
BartınKurucaşile1.5896.62124,00
BartınMerkez18.907155.76512,14
BartınUlus5.53921.71225,51
BatmanBeşiri1.84129.6676,21
BatmanGercüş2.20419.89211,08
BatmanHasankeyf5486.8597,99
BatmanKozluk3.03160.3755,02
BatmanMerkez18.221460.9553,95
BatmanSason1.70030.9115,50
BayburtAydıntepe1.1706.82517,14
BayburtDemirözü1.2969.24714,02
BayburtMerkez6.91368.77110,05
BilecikBozüyük6.90875.5669,14
BilecikGölpazarı2.67510.46425,56
Bilecikİnhisar8312.41434,42
BilecikMerkez6.56078.5338,35
BilecikOsmaneli2.53021.10511,99
BilecikPazaryeri2.23210.30121,67
BilecikSöğüt2.45818.16713,53
BilecikYenipazar9612.87733,40
BingölAdaklı1.3368.55015,63
BingölGenç3.00034.1818,78
BingölKarlıova2.12729.1747,29
BingölKiğı7674.57816,75
BingölMerkez9.236164.8355,60
BingölSolhan2.10333.6556,25
BingölYayladere4742.02123,45
BingölYedisu3252.81811,53
BitlisAdilcevaz1.76630.4995,79
BitlisAhlat2.29540.6995,64
BitlisGüroymak1.91747.8294,01
BitlisHizan2.59933.3317,80
BitlisMerkez3.45470.6994,89
BitlisMutki1.66731.8695,23
BitlisTatvan4.57293.1894,91
BoluDörtdivan1.9946.75029,54
BoluGerede6.06233.92617,87
BoluGöynük3.34615.05022,23
BoluKıbrıscık9493.17929,85
BoluMengen3.59013.95325,73
BoluMerkez19.527212.3589,20
BoluMudurnu3.96418.88021,00
BoluSeben1.6605.08332,66
BoluYeniçağa1.3466.94719,38
BurdurAğlasun1.7528.07821,69
BurdurAltınyayla1.1345.51920,55
BurdurBucak8.26865.33512,65
BurdurÇavdır1.97512.79615,43
BurdurÇeltikçi1.4075.13427,41
BurdurGölhisar3.21722.39914,36
BurdurKaramanlı1.7608.01621,96
BurdurKemer9173.21728,50
BurdurMerkez13.414115.15911,65
BurdurTefenni2.2089.91822,26
BurdurYeşilova4.40415.22528,93
BursaBüyükorhan2.4519.66625,36
BursaGemlik12.590113.49311,09
BursaGürsu5.58193.7885,95
BursaHarmancık1.5716.38424,61
Bursaİnegöl21.159273.9337,72
Bursaİznik6.53743.53115,02
BursaKaracabey10.84183.92312,92
BursaKeles3.32211.99727,69
BursaKestel6.39468.2049,37
BursaMudanya14.75897.63115,12
BursaMustafakemalpaşa14.745101.11914,58
BursaNilüfer33.858465.9567,27
BursaOrhaneli4.16119.38721,46
BursaOrhangazi8.96179.14511,32
BursaOsmangazi74.933876.0488,55
BursaYenişehir7.81753.92114,50
BursaYıldırım53.182657.9948,08
ÇanakkaleAyvacık6.59533.35619,77
ÇanakkaleBayramiç5.95729.40020,26
ÇanakkaleBiga13.89290.41815,36
ÇanakkaleBozcaada4932.98816,50
ÇanakkaleÇan7.42448.46115,32
ÇanakkaleEceabat1.8998.78421,62
ÇanakkaleEzine5.59630.66018,25
ÇanakkaleGelibolu6.68044.34615,06
ÇanakkaleGökçeada1.1199.44011,85
ÇanakkaleLapseki5.21627.83818,74
ÇanakkaleMerkez19.406184.63110,51
ÇanakkaleYenice6.95431.83521,84
ÇankırıAtkaracalar1.1335.53420,47
ÇankırıBayramören9582.92432,76
ÇankırıÇerkeş3.11616.79218,56
ÇankırıEldivan1.6166.46025,02
ÇankırıIlgaz3.63014.09825,75
ÇankırıKızılırmak1.5897.30421,76
ÇankırıKorgun1.2234.62626,44
ÇankırıKurşunlu1.9468.46622,99
ÇankırıMerkez8.84697.8829,04
ÇankırıOrta3.00311.97825,07
ÇankırıŞabanözü2.15111.86918,12
ÇankırıYapraklı2.4177.85630,77
ÇorumAlaca5.76931.12118,54
ÇorumBayat3.53916.09321,99
ÇorumBoğazkale9493.76625,20
ÇorumDodurga1.4835.93125,00
Çorumİskilip6.69031.89220,98
ÇorumKargı4.95715.45532,07
ÇorumLaçin1.1714.59925,46
ÇorumMecitözü3.48514.93423,34
ÇorumMerkez30.494297.22410,26
ÇorumOğuzlar1.3455.25225,61
ÇorumOrtaköy1.6187.06922,89
ÇorumOsmancık7.64942.95417,81
ÇorumSungurlu9.28348.15819,28
ÇorumUğurludağ1.4076.41621,93
DenizliAcıpayam9.64455.35117,42
DenizliBabadağ1.0026.44515,55
DenizliBaklan1.3305.52424,08
DenizliBekilli1.8556.82627,18
DenizliBeyağaç1.0546.39716,48
DenizliBozkurt2.10712.67116,63
DenizliBuldan3.87627.17914,26
DenizliÇal4.70218.86924,92
DenizliÇameli3.76518.03920,87
DenizliÇardak1.5218.73617,41
DenizliÇivril9.77260.33316,20
DenizliGüney2.0919.80221,33
DenizliHonaz3.03034.3438,82
DenizliKale2.79620.31013,77
DenizliMerkezefendi23.721311.1777,62
DenizliPamukkale27.018346.6257,79
DenizliSarayköy4.05930.81013,17
DenizliSerinhisar2.36814.45116,39
DenizliTavas8.75643.32020,21
DiyarbakırBağlar15.879396.1024,01
DiyarbakırBismil5.883118.2504,98
DiyarbakırÇermik3.35850.8196,61
DiyarbakırÇınar3.12575.6404,13
DiyarbakırÇüngüş1.43211.53912,41
DiyarbakırDicle3.12137.6738,28
DiyarbakırEğil1.78522.7047,86
DiyarbakırErgani7.602132.4635,74
DiyarbakırHani2.17232.6756,65
DiyarbakırHazro1.18516.6187,13
DiyarbakırKayapınar14.760381.4143,87
DiyarbakırKocaköy96816.1066,01
DiyarbakırKulp2.84935.3578,06
DiyarbakırLice2.24325.2228,89
DiyarbakırSilvan4.44186.7365,12
DiyarbakırSur5.533106.1085,21
DiyarbakırYenişehir9.831210.9274,66
DüzceAkçakoca5.40838.63914,00
DüzceÇilimli2.28419.97611,43
DüzceCumayeri1.48014.64910,10
DüzceGölyaka2.74620.17913,61
DüzceGümüşova1.78115.84211,24
DüzceKaynaşlı2.23420.45410,92
DüzceMerkez20.462247.4198,27
DüzceYığılca2.35015.00815,66
EdirneEnez2.35310.58322,23
EdirneHavsa3.89118.64820,87
Edirneİpsala4.71227.24617,29
EdirneKeşan11.57083.37313,88
EdirneLalapaşa1.3896.59021,08
EdirneMeriç3.65813.68126,74
EdirneMerkez19.274185.40810,40
EdirneSüloğlu1.3397.28718,38
EdirneUzunköprü11.72061.08719,19
ElazığAğın9262.62635,26
ElazığAlacakaya7676.15112,47
ElazığArıcak1.36614.6209,34
ElazığBaskil2.46413.76417,90
ElazığKarakoçan3.42628.14212,17
ElazığKeban1.3107.06818,53
ElazığKovancılar3.03639.0797,77
ElazığMaden2.13211.27518,91
ElazığMerkez38.781439.6878,82
ElazığPalu1.90119.7769,61
ElazığSivrice1.8108.91020,31
ErzincanÇayırlı1.2618.58214,69
Erzincanİliç1.5748.87717,73
ErzincanKemah2.0536.69730,66
ErzincanKemaliye1.4235.10627,87
ErzincanMerkez15.144161.1919,40
ErzincanOtlukbeli3382.33314,49
ErzincanRefahiye3.07311.59326,51
ErzincanTercan1.99116.87511,80
ErzincanÜzümlü1.87013.49313,86
ErzurumAşkale2.41023.15210,41
ErzurumAziziye4.75863.5027,49
ErzurumÇat1.38216.7088,27
ErzurumHınıs2.26626.2128,64
ErzurumHorasan2.81338.8377,24
Erzurumİspir3.69414.95924,69
ErzurumKaraçoban1.38223.3225,93
ErzurumKarayazı1.85027.7626,66
ErzurumKöprüköy1.14415.7847,25
ErzurumNarman1.78413.32613,39
ErzurumOltu4.12730.51113,53
ErzurumOlur1.9296.46929,82
ErzurumPalandöken11.563172.3376,71
ErzurumPasinler2.14228.6917,47
ErzurumPazaryolu1.0253.97525,79
ErzurumŞenkaya3.37417.51119,27
ErzurumTekman1.58125.7236,15
ErzurumTortum3.60318.13519,87
ErzurumUzundere1.7338.15321,26
ErzurumYakutiye11.604186.9936,21
EskişehirAlpu2.06110.97418,78
EskişehirBeylikova1.3786.40021,53
EskişehirÇifteler2.32114.87815,60
EskişehirGünyüzü1.3685.67124,12
EskişehirHan6502.11730,70
Eskişehirİnönü1.4146.51421,71
EskişehirMahmudiye1.3027.80816,68
EskişehirMihalgazi7943.13825,30
EskişehirMihalıççık2.1098.17125,81
EskişehirOdunpazarı42.581413.46110,30
EskişehirSarıcakaya1.1964.85424,64
EskişehirSeyitgazi2.98513.00922,95
EskişehirSivrihisar4.26820.33020,99
EskişehirTepebaşı37.300370.15010,08
GaziantepAraban3.16432.7619,66
Gaziantepİslahiye5.93467.0238,85
GaziantepKarkamış1.2539.80612,78
GaziantepNizip11.095143.9947,71
GaziantepNurdağı3.26440.2218,12
GaziantepOğuzeli3.15231.8799,89
GaziantepŞahinbey45.587926.5444,92
GaziantepŞehitkamil38.317794.9314,82
GaziantepYavuzeli1.92822.2058,68
GiresunAlucra2.60910.25325,45
GiresunBulancak8.89567.58213,16
GiresunÇamoluk2.1618.28926,07
GiresunÇanakçı1.3416.23221,52
GiresunDereli4.33119.73121,95
GiresunDoğankent1.0206.61315,42
GiresunEspiye5.11635.64914,35
GiresunEynesil2.83213.29321,30
GiresunGörele6.34931.86219,93
GiresunGüce1.5027.99218,79
GiresunKeşap4.80219.63024,46
GiresunMerkez15.301138.85811,02
GiresunPiraziz2.98514.31020,86
GiresunŞebinkarahisar4.08420.45919,96
GiresunTirebolu5.64031.85417,71
GiresunYağlıdere3.33015.79321,09
GümüşhaneKelkit5.44752.60810,35
GümüşhaneKöse1.1418.34913,67
GümüşhaneKürtün2.01013.37615,03
GümüşhaneMerkez5.16556.3989,16
GümüşhaneŞiran3.42321.28616,08
GümüşhaneTorul2.07012.50416,55
HakkariÇukurca53016.1413,28
HakkariDerecik54523.3772,33
HakkariMerkez3.02378.6723,84
HakkariŞemdinli1.37043.8863,12
HakkariYüksekova4.216118.9153,55
HatayAltınözü5.20360.7458,57
HatayAntakya23.728383.3546,19
HatayArsuz7.65192.7498,25
HatayBelen3.42133.31310,27
HatayDefne11.627154.8207,51
HatayDörtyol8.836125.1387,06
HatayErzin3.78241.4639,12
HatayHassa4.45856.5197,89
Hatayİskenderun20.010248.3808,06
HatayKırıkhan9.006116.8767,71
HatayKumlu1.07313.6867,84
HatayPayas2.74042.4776,45
HatayReyhanlı5.471100.1515,46
HataySamandağ9.775122.2238,00
HatayYayladağı3.78237.00010,22
IğdırAralık1.38821.3136,51
IğdırKarakoyunlu1.16213.9258,34
IğdırMerkez8.383140.2675,98
IğdırTuzluca2.35023.9379,82
IspartaAksu1.2584.55727,61
IspartaAtabey9795.76116,99
IspartaEğirdir4.68531.63214,81
IspartaGelendost3.03615.29819,85
IspartaGönen1.4227.18519,79
IspartaKeçiborlu3.04714.15221,53
IspartaMerkez22.694264.4268,58
IspartaŞarkikaraağaç4.49525.15117,87
IspartaSenirkent2.43811.39521,40
IspartaSütçüler2.84110.29527,60
IspartaUluborlu1.2856.28720,44
IspartaYalvaç7.67346.68816,43
IspartaYenişarbademli5852.08728,03
İstanbulAdalar2.92915.23819,22
İstanbulArnavutköy11.568282.4884,10
İstanbulAtaşehir32.145425.0947,56
İstanbulAvcılar29.035448.8826,47
İstanbulBağcılar33.361745.1254,48
İstanbulBahçelievler42.084611.0596,89
İstanbulBakırköy33.215229.23914,49
İstanbulBaşakşehir16.880460.2593,67
İstanbulBayrampaşa21.511274.7357,83
İstanbulBeşiktaş28.083182.64915,38
İstanbulBeykoz22.091248.2608,90
İstanbulBeylikdüzü24.066352.4126,83
İstanbulBeyoğlu17.618233.3237,55
İstanbulBüyükçekmece21.070254.1038,29
İstanbulÇatalca8.76273.71811,89
İstanbulÇekmeköy12.249264.5084,63
İstanbulEsenler20.256450.3444,50
İstanbulEsenyurt31.307954.5793,28
İstanbulEyüpsultan26.658400.5136,66
İstanbulFatih44.707443.09010,09
İstanbulGaziosmanpaşa31.319491.9626,37
İstanbulGüngören22.479289.4417,77
İstanbulKadıköy90.907482.71318,83
İstanbulKağıthane24.484448.0255,46
İstanbulKartal39.226470.6768,33
İstanbulKüçükçekmece46.660792.8215,89
İstanbulMaltepe49.156513.3169,58
İstanbulPendik39.914711.8945,61
İstanbulSancaktepe15.293436.7333,50
İstanbulSarıyer30.708347.2148,84
İstanbulŞile6.49837.69217,24
İstanbulSilivri16.581193.6808,56
İstanbulŞişli29.518279.81710,55
İstanbulSultanbeyli11.285336.0213,36
İstanbulSultangazi21.464534.5654,02
İstanbulTuzla13.177267.4004,93
İstanbulÜmraniye39.135710.2805,51
İstanbulÜsküdar53.436531.82510,05
İstanbulZeytinburnu18.361293.5746,25
İzmirAliağa6.86696.9747,08
İzmirBalçova11.86579.68114,89
İzmirBayındır6.80140.41416,83
İzmirBayraklı29.967312.2649,60
İzmirBergama15.480103.86714,90
İzmirBeydağ2.14712.34017,40
İzmirBornova41.045450.9929,10
İzmirBuca42.629510.6958,35
İzmirÇeşme6.09144.36313,73
İzmirÇiğli17.729200.2118,86
İzmirDikili9.22043.80621,05
İzmirFoça4.99032.26415,47
İzmirGaziemir10.743137.8087,80
İzmirGüzelbahçe4.32533.72512,82
İzmirKarabağlar51.251480.92510,66
İzmirKaraburun2.65410.75924,67
İzmirKarşıyaka52.707349.29015,09
İzmirKemalpaşa9.849107.5569,16
İzmirKınık3.71428.80212,89
İzmirKiraz6.14543.92513,99
İzmirKonak52.427351.57214,91
İzmirMenderes11.23797.12311,57
İzmirMenemen13.043179.8817,25
İzmirNarlıdere9.43465.73714,35
İzmirÖdemiş20.570132.87615,48
İzmirSeferihisar6.88844.52615,47
İzmirSelçuk4.81236.82413,07
İzmirTire12.80284.80415,10
İzmirTorbalı15.126185.9088,14
İzmirUrla11.11667.33916,51
KahramanmaraşAfşin8.05680.44710,01
KahramanmaraşAndırın5.52932.50317,01
KahramanmaraşÇağlayancerit2.69823.13311,66
KahramanmaraşDulkadiroğlu15.535222.6736,98
KahramanmaraşEkinözü1.61111.22114,36
KahramanmaraşElbistan11.658141.5348,24
KahramanmaraşGöksun6.84852.25513,10
KahramanmaraşNurhak1.83812.27914,97
KahramanmaraşOnikişubat26.181431.8486,06
KahramanmaraşPazarcık7.80569.09711,30
KahramanmaraşTürkoğlu5.83277.1127,56
KarabükEflani2.4158.82327,37
KarabükEskipazar2.94512.99622,66
KarabükMerkez13.640133.61510,21
KarabükOvacık1.3914.27432,55
KarabükSafranbolu8.20868.44011,99
KarabükYenice4.15420.31020,45
KaramanAyrancı1.7287.96521,69
KaramanBaşyayla6223.65017,04
KaramanErmenek4.70228.56516,46
KaramanKazımkarabekir7124.32816,45
KaramanMerkez17.914197.2769,08
KaramanSarıveliler1.90711.49516,59
KarsAkyaka1.09810.58410,37
KarsArpaçay2.21216.64513,29
KarsDigor1.62021.7307,46
KarsKağızman3.41945.5057,51
KarsMerkez8.041116.7126,89
KarsSarıkamış3.15141.2807,63
KarsSelim2.29722.91010,03
KarsSusuz1.22410.04412,19
KastamonuAbana9434.11322,93
KastamonuAğlı7653.09424,73
KastamonuAraç4.73218.67025,35
KastamonuAzdavay1.9967.32427,25
KastamonuBozkurt2.3709.46825,03
KastamonuÇatalzeytin2.0537.05529,10
KastamonuCide5.80722.19626,16
KastamonuDaday1.9738.31923,72
KastamonuDevrekani2.60912.65820,61
KastamonuDoğanyurt1.1395.65120,16
KastamonuHanönü1.0434.06025,69
Kastamonuİhsangazi1.0985.38120,41
Kastamonuİnebolu3.83420.98018,27
KastamonuKüre1.1115.77419,24
KastamonuMerkez15.401152.55310,10
KastamonuPınarbaşı1.9275.84132,99
KastamonuŞenpazar1.2464.52327,55
KastamonuSeydiler8604.01421,43
KastamonuTaşköprü7.61037.81520,12
KastamonuTosya8.51039.91621,32
KayseriAkkışla1.2986.24720,78
KayseriBünyan4.10630.60313,42
KayseriDeveli7.86065.74511,96
KayseriFelahiye1.4285.86124,36
KayseriHacılar1.45412.41411,71
Kayseriİncesu3.23127.96911,55
KayseriKocasinan34.156396.9128,61
KayseriMelikgazi38.913571.1666,81
KayseriÖzvatan1.0544.16425,31
KayseriPınarbaşı4.05324.08016,83
KayseriSarıoğlan2.88214.55219,80
KayseriSarız2.2619.58323,59
KayseriTalas10.065163.7736,15
KayseriTomarza3.44922.16615,56
KayseriYahyalı4.57236.07612,67
KayseriYeşilhisar2.83116.09817,59
KilisElbeyli7255.98612,11
KilisMerkez8.739118.0337,40
KilisMusabeyli1.51913.33411,39
KilisPolateli5665.13711,02
KırıkkaleBahşılı9577.39912,93
KırıkkaleBalışeyh1.2636.47819,50
KırıkkaleÇelebi6912.63326,24
KırıkkaleDelice2.5949.07528,58
KırıkkaleKarakeçili4833.36914,34
KırıkkaleKeskin3.00417.62017,05
KırıkkaleMerkez21.411198.47710,79
KırıkkaleSulakyurt2.0746.95329,83
KırıkkaleYahşihan1.66631.0135,37
KırklareliBabaeski8.53847.94417,81
KırklareliDemirköy1.4858.85616,77
KırklareliKofçaz7202.30831,20
KırklareliLüleburgaz16.356149.18410,96
KırklareliMerkez12.978103.04212,59
KırklareliPehlivanköy9943.50528,36
KırklareliPınarhisar3.76818.45620,42
KırklareliVize5.22728.54118,31
KırşehirAkçakent1.0493.88926,97
KırşehirAkpınar1.5567.46520,84
KırşehirBoztepe1.0275.46418,80
KırşehirÇiçekdağı2.77214.18619,54
KırşehirKaman5.78035.76316,16
KırşehirMerkez13.665157.6358,67
KırşehirMucur2.78218.53615,01
KocaeliBaşiskele6.965102.2416,81
KocaeliÇayırova5.322134.1463,97
KocaeliDarıca11.511207.3455,55
KocaeliDerince12.464142.8498,73
KocaeliDilovası2.44050.5514,83
KocaeliGebze20.323382.1665,32
KocaeliGölcük14.824165.6638,95
Kocaeliİzmit31.907367.9908,67
KocaeliKandıra7.99351.89715,40
KocaeliKaramürsel7.27557.55712,64
KocaeliKartepe9.032121.3267,44
KocaeliKörfez12.588169.3047,44
KonyaAhırlı1.0254.75321,57
KonyaAkören9665.83816,55
KonyaAkşehir13.69893.88514,59
KonyaAltınekin1.48214.35110,33
KonyaBeyşehir9.55574.46912,83
KonyaBozkır4.87325.89418,82
KonyaÇeltik1.2319.71312,67
KonyaCihanbeyli5.47351.74810,58
KonyaÇumra6.70267.2829,96
KonyaDerbent8964.26721,00
KonyaDerebucak1.5946.03126,43
KonyaDoğanhisar4.53515.81028,68
KonyaEmirgazi9648.53511,29
KonyaEreğli15.319146.99810,42
KonyaGüneysınır1.3409.28814,43
KonyaHadim2.21112.01518,40
KonyaHalkapınar7114.06617,49
KonyaHüyük3.86715.65224,71
KonyaIlgın8.09154.22814,92
KonyaKadınhanı3.61332.14411,24
KonyaKarapınar4.58549.9789,17
KonyaKaratay21.574338.9766,36
KonyaKulu5.87450.82511,56
KonyaMeram30.042344.5468,72
KonyaSarayönü3.38327.02612,52
KonyaSelçuklu42.251662.8086,37
KonyaSeydişehir9.12564.82214,08
KonyaTaşkent1.3596.29621,59
KonyaTuzlukçu1.4306.52921,90
KonyaYalıhüyük4821.62929,59
KonyaYunak3.12321.97214,21
KütahyaAltıntaş2.94716.10818,30
KütahyaAslanapa1.9378.94521,65
KütahyaÇavdarhisar1.6876.30326,77
KütahyaDomaniç2.77014.65218,91
KütahyaDumlupınar7692.94426,12
KütahyaEmet3.71119.86418,68
KütahyaGediz7.54550.27415,01
KütahyaHisarcık1.99912.06916,56
KütahyaMerkez25.042272.3679,19
KütahyaPazarlar1.1165.08621,94
KütahyaŞaphane1.4616.03024,23
KütahyaSimav12.12063.15519,19
KütahyaTavşanlı12.522101.46012,34
MalatyaAkçadağ5.15529.06417,74
MalatyaArapgir2.50410.27524,37
MalatyaArguvan2.2007.62628,85
MalatyaBattalgazi25.410304.7878,34
MalatyaDarende4.03026.16615,40
MalatyaDoğanşehir5.48538.69014,18
MalatyaDoğanyol7254.05117,90
MalatyaHekimhan4.58118.34524,97
MalatyaKale1.3356.08521,94
MalatyaKuluncak1.6177.78320,78
MalatyaPütürge3.32213.88923,92
MalatyaYazıhan1.77313.78612,86
MalatyaYeşilyurt23.858319.6187,46
ManisaAhmetli2.54816.52515,42
ManisaAkhisar22.967173.02613,27
ManisaAlaşehir12.328104.62211,78
ManisaDemirci6.75240.04816,86
ManisaGölmarmara2.03215.21213,36
ManisaGördes5.21027.70318,81
ManisaKırkağaç5.64538.45914,68
ManisaKöprübaşı2.33113.18517,68
ManisaKula6.10144.00113,87
ManisaSalihli21.228162.78713,04
ManisaSarıgöl5.36635.89014,95
ManisaSaruhanlı8.54355.34015,44
ManisaŞehzadeler16.472171.1389,62
ManisaSelendi3.46919.87117,46
ManisaSoma9.682109.9468,81
ManisaTurgutlu15.376166.4189,24
ManisaYunusemre17.334246.4407,03
MardinArtuklu7.912178.1544,44
MardinDargeçit2.09527.7117,56
MardinDerik3.04361.7064,93
MardinKızıltepe10.425256.6644,06
MardinMazıdağı2.02336.3045,57
MardinMidyat8.694114.7637,58
MardinNusaybin6.824108.1726,31
MardinÖmerli1.35314.0269,65
MardinSavur2.68426.58310,10
MardinYeşilli92814.6956,32
MersinAkdeniz19.861262.2657,57
MersinAnamur8.70466.06813,17
MersinAydıncık1.49011.02313,52
MersinBozyazı3.27426.59512,31
MersinÇamlıyayla1.8538.32622,26
MersinErdemli13.887141.4769,82
MersinGülnar4.64125.42018,26
MersinMezitli18.919204.2409,26
MersinMut8.10962.63912,95
MersinSilifke15.091120.87312,49
MersinTarsus30.267342.3738,84
MersinToroslar21.882303.0107,22
MersinYenişehir22.583266.1178,49
MuğlaBodrum20.806175.43511,86
MuğlaDalaman4.29342.02410,22
MuğlaDatça4.57422.40320,42
MuğlaFethiye16.765162.68610,31
MuğlaKavaklıdere1.69710.79215,72
MuğlaKöyceğiz4.79936.92613,00
MuğlaMarmaris9.49794.74910,02
MuğlaMenteşe13.569115.05911,79
MuğlaMilas18.961141.10713,44
MuğlaOrtaca5.75050.02711,49
MuğlaSeydikemer9.66461.65315,67
MuğlaUla4.58425.40218,05
MuğlaYatağan6.99144.87915,58
MuşBulanık4.00780.6434,97
MuşHasköy1.24826.1904,77
MuşKorkut1.28024.8305,16
MuşMalazgirt2.80050.9265,50
MuşMerkez8.090195.3234,14
MuşVarto3.19130.89710,33
NevşehirAcıgöl2.38519.36212,32
NevşehirAvanos5.21632.74215,93
NevşehirDerinkuyu2.01920.7769,72
NevşehirGülşehir3.64821.46816,99
NevşehirHacıbektaş2.73311.30224,18
NevşehirKozaklı2.62013.37919,58
NevşehirMerkez11.421148.1607,71
NevşehirÜrgüp5.46235.82115,25
NiğdeAltunhisar2.07112.96115,98
NiğdeBor7.64960.46212,65
NiğdeÇamardı2.48712.71519,56
NiğdeÇiftlik2.20727.3748,06
NiğdeMerkez17.439229.1217,61
NiğdeUlukışla4.31820.22821,35
OrduAkkuş5.12222.19223,08
OrduAltınordu22.412217.64010,30
OrduAybastı3.81922.02717,34
OrduÇamaş1.7479.05819,29
OrduÇatalpınar1.76413.80912,77
OrduÇaybaşı1.86212.68714,68
OrduFatsa13.955119.09411,72
OrduGölköy4.99728.33217,64
OrduGülyalı1.8968.26922,93
OrduGürgentepe2.64814.10018,78
Orduİkizce2.41714.57016,59
OrduKabadüz1.7077.34723,23
OrduKabataş2.00010.61718,84
OrduKorgan4.05728.60914,18
OrduKumru4.89829.94516,36
OrduMesudiye4.87316.80928,99
OrduPerşembe7.55531.54223,95
OrduUlubey4.92119.45025,30
OrduÜnye15.900128.10112,41
OsmaniyeBahçe2.13622.1559,64
OsmaniyeDüziçi6.99884.1338,32
OsmaniyeHasanbeyli8224.78217,19
OsmaniyeKadirli13.094125.08310,47
OsmaniyeMerkez19.177268.6477,14
OsmaniyeSumbas1.99113.84014,39
OsmaniyeToprakkale1.31020.1196,51
RizeArdeşen4.66741.10611,35
RizeÇamlıhemşin1.4737.14720,61
RizeÇayeli6.23944.35114,07
RizeDerepazarı1.3317.65317,39
RizeFındıklı2.88816.67817,32
RizeGüneysu2.22115.59614,24
RizeHemşin8002.47832,28
Rizeİkizdere1.7287.13524,22
Rizeİyidere1.3248.55415,48
RizeKalkandere2.00913.70814,66
RizeMerkez13.538147.4119,18
RizePazar5.18531.39516,52
SakaryaAdapazarı25.826276.3859,34
SakaryaAkyazı9.55990.36210,58
SakaryaArifiye3.54345.3757,81
SakaryaErenler7.40789.1288,31
SakaryaFerizli2.88927.34710,56
SakaryaGeyve6.16949.95812,35
SakaryaHendek8.37285.5709,78
SakaryaKarapürçek1.24212.9829,57
SakaryaKarasu7.39864.79011,42
SakaryaKaynarca2.98024.13812,35
SakaryaKocaali3.42622.93814,94
SakaryaPamukova3.42529.74011,52
SakaryaSapanca4.24542.41610,01
SakaryaSerdivan9.650147.5006,54
SakaryaSöğütlü2.19714.08815,59
SakaryaTaraklı1.1666.93316,82
Samsun19.May3.74525.89314,46
SamsunAlaçam5.30725.43020,87
SamsunAsarcık1.86216.77811,10
SamsunAtakum16.507215.6337,66
SamsunAyvacık2.39720.44311,73
SamsunBafra20.166142.76114,13
SamsunCanik7.83599.1497,90
SamsunÇarşamba16.966138.54412,25
SamsunHavza6.84439.65617,26
Samsunİlkadım34.045338.61410,05
SamsunKavak4.14621.07419,67
SamsunLadik3.82016.36823,34
SamsunSalıpazarı3.39419.99016,98
SamsunTekkeköy5.80252.93510,96
SamsunTerme11.92371.49216,68
SamsunVezirköprü10.57895.09711,12
SamsunYakakent1.6788.68519,32
ŞanlıurfaAkçakale3.185115.6152,75
ŞanlıurfaBirecik5.30495.1285,58
ŞanlıurfaBozova4.19155.4237,56
ŞanlıurfaCeylanpınar3.21289.0203,61
ŞanlıurfaEyyübiye12.480379.8523,29
ŞanlıurfaHalfeti3.61740.8798,85
ŞanlıurfaHaliliye15.137381.8773,96
ŞanlıurfaHarran2.35089.7982,62
ŞanlıurfaHilvan2.33142.7245,46
ŞanlıurfaKaraköprü7.730219.7963,52
ŞanlıurfaSiverek10.085260.9703,86
ŞanlıurfaSuruç5.198102.2655,08
ŞanlıurfaViranşehir6.610200.2673,30
SiirtBaykan1.62525.2756,43
SiirtEruh1.39518.9317,37
SiirtKurtalan3.01860.1805,01
SiirtMerkez7.209168.6594,27
SiirtPervari1.43730.8584,66
SiirtŞirvan1.32822.1176,00
SiirtTillo3154.2607,39
SinopAyancık5.57323.68623,53
SinopBoyabat7.20344.43516,21
SinopDikmen1.6645.01633,17
SinopDurağan3.44919.81517,41
SinopErfelek3.64611.92630,57
SinopGerze5.36425.32721,18
SinopMerkez8.88465.84513,49
SinopSaraydüzü2.1316.33433,64
SinopTürkeli3.16015.85919,93
ŞırnakBeytüşşebap89316.3305,47
ŞırnakCizre4.402148.6972,96
ŞırnakGüçlükonak55212.2954,49
Şırnakİdil3.13876.8954,08
ŞırnakMerkez2.84593.9893,03
ŞırnakSilopi3.871136.7492,83
ŞırnakUludere1.82944.6604,10
SivasAkıncılar1.3905.32626,10
SivasAltınyayla1.0289.00411,42
SivasDivriği4.05316.24524,95
SivasDoğanşar9962.84235,05
SivasGemerek4.40822.84519,30
SivasGölova1.1123.66430,35
SivasGürün3.27118.77117,43
SivasHafik2.7779.81928,28
Sivasİmranlı2.3287.66830,36
SivasKangal3.75921.27217,67
SivasKoyulhisar3.69312.93628,55
SivasMerkez31.226381.3258,19
SivasŞarkışla5.48638.40814,28
SivasSuşehri4.28725.15917,04
SivasUlaş1.5248.87017,18
SivasYıldızeli4.74132.79714,46
SivasZara5.00022.00522,72
TekirdağÇerkezköy6.517174.5293,73
TekirdağÇorlu18.139270.9446,69
TekirdağErgene5.89263.8219,23
TekirdağHayrabolu5.55232.26817,21
TekirdağKapaklı5.212120.4894,33
TekirdağMalkara9.00152.45317,16
TekirdağMarmaraereğlisi3.97026.00715,27
TekirdağMuratlı3.43629.02811,84
TekirdağSaray5.69549.60511,48
TekirdağŞarköy6.24332.26719,35
TekirdağSüleymanpaşa21.713204.00110,64
TokatAlmus5.08627.65818,39
TokatArtova1.4968.37417,86
TokatBaşçiftlik1.1588.32313,91
TokatErbaa11.99295.61112,54
TokatMerkez18.220199.8059,12
TokatNiksar11.51665.30817,63
TokatPazar2.01013.33015,08
TokatReşadiye7.55843.87017,23
TokatSulusaray9727.59812,79
TokatTurhal11.58579.60414,55
TokatYeşilyurt1.1238.96912,52
TokatZile10.41254.29719,18
TrabzonAkçaabat14.062125.84811,17
TrabzonAraklı6.01648.66012,36
TrabzonArsin3.73632.06311,65
TrabzonBeşikdüzü4.04623.32817,34
TrabzonÇarşıbaşı2.33415.56215,00
TrabzonÇaykara3.38614.37923,55
TrabzonDernekpazarı1.1553.98628,98
TrabzonDüzköy2.07413.90914,91
TrabzonHayrat1.8068.49021,27
TrabzonKöprübaşı1.1834.85124,39
TrabzonMaçka5.22925.36320,62
TrabzonOf6.51143.08215,11
TrabzonOrtahisar29.240328.4578,90
TrabzonŞalpazarı3.00311.01527,26
TrabzonSürmene4.13226.82415,40
TrabzonTonya2.64714.11618,75
TrabzonVakfıkebir4.45927.52516,20
TrabzonYomra4.39641.51610,59
TunceliÇemişgezek1.4247.87718,08
TunceliHozat9686.25515,48
TunceliMazgirt1.9107.77824,56
TunceliMerkez3.26038.4278,48
TunceliNazımiye8013.18925,12
TunceliOvacık1.1876.69617,73
TunceliPertek1.82911.06316,53
TunceliPülümür8093.37523,97
UşakBanaz5.92935.77816,57
UşakEşme6.23134.88817,86
UşakKarahallı2.48510.13924,51
UşakMerkez24.188256.6699,42
UşakSivaslı3.27420.38716,06
UşakUlubey2.88012.64822,77
VanBahçesaray74014.7015,03
VanBaşkale1.80248.8383,69
VanÇaldıran2.11062.5303,37
VanÇatak1.01320.5924,92
VanEdremit4.534127.5053,56
VanErciş7.661175.1084,38
VanGevaş1.89728.2356,72
VanGürpınar1.66534.3934,84
Vanİpekyolu12.888326.0073,95
VanMuradiye2.05550.2064,09
VanÖzalp2.42165.2963,71
VanSaray85220.4984,16
VanTuşba5.792162.8483,56
YalovaAltınova2.83529.2379,70
YalovaArmutlu1.4499.54315,18
YalovaÇiftlikköy4.83341.88211,54
YalovaÇınarcık6.37234.34318,55
YalovaMerkez15.787149.06810,59
YalovaTermal8206.90311,88
YozgatAkdağmadeni5.56842.62113,06
YozgatAydıncık1.83810.07918,24
YozgatBoğazlıyan4.93734.26914,41
YozgatÇandır1.0774.45024,20
YozgatÇayıralan2.74712.56321,87
YozgatÇekerek3.19019.46716,39
YozgatKadışehri1.49611.27713,27
YozgatMerkez10.631106.28010,00
YozgatSaraykent1.52912.48612,25
YozgatSarıkaya5.08432.48915,65
YozgatŞefaatli2.58714.82417,45
YozgatSorgun9.30679.53311,70
YozgatYenifakılı9735.38618,07
YozgatYerköy5.14435.47614,50
ZonguldakAlaplı5.08743.85111,60
ZonguldakÇaycuma14.37090.55615,87
ZonguldakDevrek11.07957.58319,24
ZonguldakEreğli18.055175.62210,28
ZonguldakGökçebey3.21021.10815,21
ZonguldakKilimli4.25134.82912,21
ZonguldakKozlu5.14348.50710,60
ZonguldakMerkez13.999123.99711,29

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here