İller Göçleri Hangi illerden Aldı? (2019 Yılı)

0
317

2019 yılında Türkiye’de bir ilden başka ile göç edenlerin sayısı 2.806.123 kişidir; Türkiye’de 2019 yılında her 1.000 kişiden 34’ü bir ilden başka ile göç etmiştir.

Türkiye’de 2019 yılında illerin verdiği göç sayılarına ulaşmak için burayı; illerin aldığı göç sayılarına ulaşmak için burayı; illerin net göçlerine ulaşmak için burayı ve illerin net göç hızlarına ulaşmak için burayı tıklayınız.

Aşağıdaki liste 2019 yılında bir il’e diğer illerden göç edenlerin sayılarını haritalarla göstermektedir. İnteraktif haritaların altlarında illerin değerleri tekrar olarak verilmiştir.

Yanda örnek olarak İstanbul haritası verilmiştir. Görüleceği üzere haritada İstanbul ili boş olarak çıkmıştır. Çünkü bu harita İstanbul iline diğer illerden göç edenlerin sayılarını göstermektedir.

2019 yılında Türkiye’deki diğer illerden İstanbul’a göç edenlerin toplam sayısı 498.676’dır. Bu değerler hem interaktif haritada hem de haritaların altındaki metinde görülebilir. Mesela 2019 yılında Adana’dan İstanbul’a göç eden kişi sayısı 8.019 iken Osmaniye’den İstanbul’a göç eden kişi sayısı 1.789’dur.

Adana Adıyaman Afyonkarahisar Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale ÇankırıÇorum Denizli Diyarbakır Düzce EdirneElazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkâri Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir Kahramanmaraş KarabükKaraman Kars Kastamonu Kayseri Kilis Kırıkkale Kırklareli Kırşehir KocaeliKonya Kütahya Malatya ManisaMardin MersinMuğla Muş NevşehirNiğde OrduOsmaniye Rize Sakarya SamsunSiirt Sinop SivasŞanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli UşakVan Yalova Yozgat Zonguldak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here