Hakkımızda

Hedefimiz Nedir?

Mottosu “Sadece Veri, Sadece İstatistik (Only Data, Only Statistics)” olan web sitemiz; veri tabanlı düşünmeye teşvik ederek uzun vadede karar alıcıların güvendiği bir adres olmayı, “Dünya’nın Verisi”ni kullanıcılara tam ve doğru olarak sunmayı ve “veri okur-yazarlığını” geliştirmeyi hedefler. Web sitemiz; veriye giden en kısa yol olmayı amaçlar.

Web sitemiz; yerel ve ulusal haber siteleri tarafından takip edilmekte ve web sitemizde yer alan çalışmalar haberleştirilmekte ve web sitemiz akademik bir kaynak olarak kullanılmaktadır.

Web Sitesini Etkili Olarak Nasıl Kullanabilirim?

Web sitemizin “VERİ BANKASI” sayfasında Dünya’ya, Avrupa’ya ve Türkiye’ye ilişkin en güncel veriler ve istatistikler; daha anlaşılır olmaları için grafikler, haritalar kullanılarak sunulmaktadır. Bu sayfadaki tüm grafikler ilgili verilerin kurumlar tarafından yayımlanmasını takiben güncellenir. “VERİ HABER” sayfasında Dünya’ya, Avrupa’ya ve Türkiye’ye ilişkin veriler ve istatistikler veri haber olarak sunulur. “MEDYA’DA BİZ” sayfasında web sitemiz ve web sitemizde yayımlanan çalışmaların medyadaki yansımaları yayımlanmaktadır.

Yasal Uyarı

Web sitemizdeki tüm görseller ve yazılar @DrDataStats’a aittir ve “@DrDataStats” veya “drdatastats.com” referansı olmadan herhangi bir görsel, işitsel, basılı medyada veya internet medyasında yayımlanamaz. Web sitemizde yer alan görsellerin (haritaların, grafiklerin, tabloların vs.) üzerinde izinsiz herhangi bir değişiklik yapılamaz. Web sitemizdeki tüm görseller ve yazılar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında koruma altındadır.

İletişim

Görüş, öneri ve talepleriniz için aşağıdaki iletişim formunu doldurabilir veya e-posta adresimiz olan admin@drdatastats.com e-posta hesabımıza e-posta atabilirsiniz.

Web Sitemizle İlgili Sosyal Medya Hesapları